Ronnie Rig – Krok po kroku!

Jak zawiązać Ronnie Riga?
To największe odkrycie od czasu Chod Riga – Max Hendry manager Nashbait wyjaśnia, dlaczego Ronnie Rig zapewni Ci więcej brań i lepsze zapięcia ryb.

Zestaw Ronnie Rig to rewolucja, choćby z tego względu, że pozwala każdemu cieszyć się skutecznością przyponu 360, ale bez obaw o nadmierne kaleczenie pysków karpi.
Haki z długim trzonkiem typu long shank, które niszczą wargi oraz wyeksponowane oczko haczyka w zestawie 360, które często zaczepia się o siatkę podbieraka to główne problemy tego przyponu. Ronnie Rig ma wszystkie zalety przyponu 360, ale nie ma jego wad.
Po raz pierwszy widziałem zestaw Ronnie Rig kilka lat temu, kiedy pracowałem dla gazety Advanced Carp Fishing, ale nie wprowadziłem go do mojego wędkowania, bo każdego tygodnia spotykałem się z najlepszymi karpiarzami w kraju, więc co chwila widziałem nowy super skuteczny zestaw. Gdybym zmieniał sposób łowienia tak często, na pewno nie dałoby to dobrych rezultatów.
Osobą, która ostatecznie przekonała mnie do użycia Ronnie Riga, był Alan Blair podczas naszej krótkiej zasiadki połączonej z robieniem zdjęć do artykułu. Widziałem wtedy, jak łowi 6 karpi w ciągu jednego dnia, przy czym każdy był zacięty perfekcyjnie jakieś 3 centymetry w głąb pyska i dokładnie na środku dolnej wargi ryby. Nie widziałem tak pewnego zacinania od czasu, gdy Chod Rig i Stiff Hinged stał się popularny.
Magia zestawu Ronnie Rig tkwi w tym, że możesz łowić na bardzo nisko ustawionego pop-upa, co przy Chod Rigu jest technicznie niemożliwe. Pop-up uniesiony 5, a nawet 10 centymetrów nad dnem nad niektórymi wodami nie spisuje się dobrze, zwłaszcza jeśli ryby poddane są silnej presji. W przypadku Ronnie Riga haczyk jest podniesiony od dna, ale tak nisko, że jestem przekonany, że karpie nie potrafią rozpoznać, czy kulka leży na dnie, czy pływa.

Dlaczego Ronnie Rig?
Łączy zalety nisko pływającego pop-upa z doskonałym obracaniem się haka w pysku ryby
Najlepsze efekty daje, kiedy do nęcenia używa się tylko kulek
Doskonały na wody, gdzie Chod Rig jest przełowiony
Nadaje się do łowienia ryb każdej wielkości
Skuteczny wszędzie poza gęstym zielskiem
Haczyk może być szybko wymieniony bez konieczności zmieniania reszty zestawu

Potrzebujesz
Plecionka Combilink o wytrzymałości 25lb lub 35lb
Hak Fang X
Hookbait Mounting Kit
Krętlik Quick Change Micro Ring Swivel
Wkręt Plastic Bait Screws
Rurka Hooklink Sleeves Slim
Pasta Cling-On Putty
15mm pop-up

Krok 1


Rozpocznij od nawleczenia krętlika Quick Change Micro Ring Swivel na oczko haczyka Fang X.

Krok 2


Utnij kilka milimetrów rurki Hooklink Sleeve od grubszego końca używając nożyczek

Krok 3


Przewlecz haczyk przez rurkę uważając jednocześnie by nie zniszczyć jej zadziorem haka

Krok 4


Nałóż rurkę na oczko haczyka aż po baryłkę krętlika, co zapobiegnie zaczepianiu się zestawu o siatkę podbieraka

Krok 5


Załóż wkręt plastic bait screw na haczyk i zabezpiecz silikonowym koralikiem na samym łuku kolankowym haczyka.

Krok 6


Użyj wkrętu Plastic Bait Screw do zamocowania pływającej kulki. Pop-Up o średnicy 12mm jest idealny do haczyków Fang X w rozmiarze 8, do 15mm kulek użyj rozmiaru 6 lub 7.

Krok 7


Zawiąż odcinek plecionki w otulinie Combilink o długości 12-20cm. Im większa wytrzymałość plecionki tym lepiej będzie układała się oddalając przynętę od ciężarka.

Krok 8


Duża pętla umożliwia szybką wymianę zestawu i poprawia jego działanie.

Krok 9


Nałóż odrobinę pasty Cling-On putty wokół węzła łączącego plecionkę z krętlikiem, by idealnie dociążyć pop-upa. Ja lubię wolno tonące przynęty.

Krok 10


Gotowy zestaw układa się na dnie bardzo nisko i jest idealny, kiedy nęcisz kulkami lub dużymi ziarnami.

„Do dzisiaj nie straciłem na ten zestaw ani jednej ryby, a bywało, że musiałem wypływać pontonem, by wyplątać rybę z zielska. Zapięcia są niewiarygodne!” Max Hendry

Dodaj komentarz